Asansörlü Nakliyat

Asansörlü taşıma kaçıncı kadar yapılmalıdır sorusuna yanıt evin bulunmuş olduğu konuma göre farklılık gösterir. Aslına bakarsan ülkemizde en çok 25 katlı asansörler mevcuttur.25 kat üzerine asansörlü nakliyat şu an için yapılamamaktadır. 25.Kat dahi oldukça riskli bir durumdur.

Asansörlü taşıma 25. Kata kadar yapılabilir. Ancak öyle binalar vardır ki 2. Katına bile asansör açısı uygun olmayabilir. Asansör ile bina arasında elektrik telleri ve benzeri engeller olabilir. Bu durumlar asansör kurmaya olanak vermez.

Asansörlü taşıma kaçıncı kata kadar yapılır dan önemli konu bina konumunun asansörlü taşımacılık meydana getirmeye uygun olup olmamasıdır. Asansör kiralama firması aramış olduğunızda firmadan gelip ekspertiz yapmış olup asansörlü taşıma için uygunluğu kontrol etmesini talep etmelisiniz.

Adana evden eve taşıma asansörlü taşıma şirketleri ile antak kalma yapmadan önce ne olursa olsun gelip ev konumunuzu görmelerini sağlayınız. Kısacası kat yüksekliği asansörlü nakliyat için ikinci plandadır. Örneğin 10. Kat olan eviniz eğer alt da dükkan ve asma katlar var ise bunlarda kat olarak sayılacaktır. Bunu izah etmemizin sebebi her asansör uzunluğu aynı değildir.

Bazı asansörlü taşıma araçları 33 metre bazıları 47 metredir. Siz her kat aralığını 3 metre hesaplayarak buna nazaran asansörlü taşıma aracı kiralamalısınız.

TOP